Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • xyz
  swietne bardzo mi sie podoba

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Leszku.To chyba koniec mojej(gks). Klimat się zmienił i nie ma przypływów.Jestem ...

  Więcej...

   
 • furia81
  :roll:

  Więcej...

   
 • Dźwięczne Bzdury
  Bardziej szczegółowo o Kosmicznej Oktawie piszemy tutaj: dzwiecznebzdury.wordpress.com/.../...

  Więcej...

   
 • Joyce
  Thanks for finally talking about >Bruce Lipton - Nowa biologia (teksty)

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2925669

Książki tematycznie związane ze świętą geometrią (wydane w języku polskim).

 

Priya Hemenway, Sekretny kod. Tajemnicza formuła, która rządzi sztuką, przyrodą i nauką
(Bogato ilustrowana książka, mogąca służyć za wstęp do dyskursu zwanego świętą geometrią)

Sekretny koddivine proportion
Oryginalny tytuł:
Divine Proportion: Phi In Art, Nature, and Science
Boska proporcja: Phi w Naturze, Sztuce i Nauce.

http://www.amazon.com/Divine-Proportion-Phi-Nature-Science/dp/1402735227

Złoty podział, który znamy także jako boską proporcję lub Ф, można odnaleźć we wzorach tworzonych przez nasiona niektórych roślin, w piramidach, gotyckich katedrach i ciele człowieka, aby wymienić tylko niektóre przykłady z niekończącej się listy. Ta książka przedstawia nie tylko różne formy złotego podziału w przyrodzie, sztuce, architekturze, muzyce i nauce, ale także takie jego odmiany, jak spirala w uchu wewnętrznym człowieka. Ponad 300 ilustracji i schematów pomaga odkryć fascynujące prawa Wszechświata i ukryty w nim „boski plan".

http://www.empik.com/sekretny-kod-ksiazka,prod25390386,p
(Edit 2017: wgląda na to, że książkę można znaleźć już chyba tylko w bibliotekach...) 

format: 204 strony, twarda oprawa w obwolucie, format 200x215
data wyd.: 2009
wydawca: EvergreenDrunvalo Melchizedek - "Pradawna tajemnica kwiatu życia".


Tom I

melchi1

"Dawniej wszystko, co istnieje we wszechświecie znało Kwiat Życia jako wzór stworzenia, wykres geometryczny wiodący do egzystencji fizycznej i wyprowadzający z tej egzystencji. Później utraciliśmy wysoki stan świadomości i upadliśmy w ciemności, zapominając o tym, kim byliśmy. Sekret Kwiatu Życia przetrwał jednak tysiące lat wyryty na ścianach starożytnych budowli na całym świecie, wpisany w żywe komórki wszelkiego istnienia. Dziś budzimy się ze snu, odrzucamy stare ograniczające nas przekonania, a nasze oczy oglądają złote promienie światła nadchodzącego dnia, który wstaje za oknami naszej nowej percepcji rzeczywistości. Książka Pradawna tajemnica kwiatu życia jest jednym z takich okien.
Drunvalo Melchizedek prezentuje w niej - za pomocą słów i rysunków pierwszą część swoich warsztatów zatytułowanych Kwiat Życia. Objaśnia w nich tajemnice początków naszego istnienia, tłumaczy, dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej, jakie subtelne energie pozwalają naszej świadomości rozkwitnąć jej prawdziwym pięknem.
Święta geometria stanowi formę, która posłużyła również za pierwowzór naszej istoty. Ukazuje ona boski porządek w naszej rzeczywistości. Możemy prześledzić jego reguły począwszy od niewidzialnych atomów, a kończąc na dalekich gwiazdach. Każda z tych form odbija również wzór naszego istnienia. Informacje zawarte w tej książce układają się w jedną z dróg, drugą, żeńską ścieżkę, możecie odnaleźć pomiędzy wierszami. Prezentuje ona intuicyjne rozumienie rzeczywistości."

Tom II

melchi2a

"Tom drugi jeszcze głębiej bada znaczenie świętego wzorca Kwiatu Życia, stanowiącego geometryczną podstawę wszystkich istniejących form fizycznych. Ukazane są w nim proporcje ludzkiego ciała, niuanse ludzkiej świadomości, wymiary oraz odległości pomiędzy gwiazdami, planetami oraz księżycami, a nawet twory rodzaju ludzkiego w sposób pozwalający odkryć ich źródło w tym pięknym, boskim wizerunku. Drunvalo Melchizedek rysuje skomplikowaną, szczegółową mapę, na której możemy zobaczyć, że pozornie prosty wzór Kwiatu Życia zawiera w sobie początek całej egzystencji trzeciego wymiaru. Począwszy od przykładu piramid i tajemnic starożytnego Egiptu, po współczesną nam nową rasę dzieci Indygo, Drunvalo prezentuje święte formy geometryczne Rzeczywistości oraz subtelne energie, które kształtują nasz świat.
Po raz pierwszy udziela nam również drukiem instrukcji medytacji Mer-Ka-Ba. Krok po kroku poznajemy tę technikę, służącą odtworzeniu pola energetycznego ewoluującej istoty ludzkiej. Stanowi ona zarazem klucz do wniebowstąpienia oraz przejścia do nowego wymiaru. Jeśli będziemy ją wykonywali z miłością, ów starożytny proces oddychania pranicznego otworzy przed nami świat niewiarygodnych możliwości w granicach tego wymiaru. Udostępni nam kontakt z opiekuńczymi mocami, a nawet pozwoli uzdrowić siebie, innych ludzi oraz całą planetę."

http://www.google.pl/search?q=tajemnica+kwiatu+zycia&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-aMatila C. Ghyka

"Złota Liczba. Rytuały i rytmy pitagorejskie w rozwoju cywilizacji zachodniej"


zlota liczba

Dlaczego w świecie organizmów żywych figurą geometryczną najczęściej spotykaną jest pięciokąt, w nieożywionym zaś - sześciokąt?
Dlaczego nie tylko dzieła kunsztu ludzkiego, ale i twory przyrody wykazują w swej budowie określone proporcje liczbowe? Czy to przypadek, że te proporcje wyrażają się bardzo często "złotą liczbą" 1,618 i że napotykamy je zarówno w ciele ludzkim, jak i w egipskich piramidach? Czy rację mieli starożytni greccy mędrcy twierdzący, że fundamentem struktury wszechświata jest liczba, on sam zaś żyje i pulsuje w jednym uniwersalnym rytmie, dającym się wyliczyć?
Na powyższe (i wiele innych) intrygujące pytania stara się odpowiedzieć w niniejszej książce Matila Ghyka, dziś prawie całkiem zapomniany matematyk, filozof, pisarz i dyplomata pochodzenia rumuńskiego.

"Złota liczba", wydana pierwotnie po francusku, robiła prawdziwą furorę w Europie lat trzydziestych XX w. Autor, wykorzystując bogaty materiał historyczny i porównawczy z różnych dziedzin - od fizyki atomowej poprzez dzieje architektury i sztuki aż po biologię - śledzi historię "złotej liczby" i związanych z nią pojęć rytmu oraz harmonii w kulturze zachodniej od czasów Pitagorasa do dziś. I dochodzi do zaskakującego wniosku, że geometryczna, oparta na liczbie interpretacja świata, będąca odkryciem Pitagorasa i przez całe wieki stanowiąca rdzeń ezoterycznego nauczania w tajemnych bractwach (po nowożytne wolnomularstwo!) to nie tylko historyczny wyróżnik zachodniej cywilizacji, lecz także jedno z żywych do dziś jej źródeł; przecież poszukiwanie przez fizyków nowych geometrii przestrzeni to nic innego - twierdził B. Russell - jak nawrót do pitagoreizmu..."
(...)
Książkę dopełniają liczne ilustracje. Przedmową poprzedził ją Paul Valery, posłowiem - Mircea Eliade.

Spis treści:
http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Zlota_liczba_1481.html Fernando Corbal
án

Złota proporcja. Matematyczny język piękna.

 

Jest to pierwsza z kolekcji 40 książek pt. "Świat jest matematyczny" wydanej przez Rzeczpospolitą dla fanów królowej wszystkich nauk.

Info także na forum.

HEADER 

#11 asia 2018-03-16 06:32
poszukuję książki "sekretny kod" nigdzie nie jest dostępna w sklepie. czy mógłby mi ktoś pomóc i podać namiary gdzie
mogłabym ją kupić?
Cytować Zgłoś administratorowi
#12 .Leszek 2018-03-20 07:26
Cytuję asia:
poszukuję książki "sekretny kod" nigdzie nie jest dostępna w sklepie. czy mógłby mi ktoś pomóc i podać namiary gdzie mogłabym ją kupić?

Wgląda na to, że książkę można znaleźć już tylko w bibliotekach... :-*
Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz